تبلیغات
آوای مهاجران - شهرداری جوان و کوشادرشهری بامشکلات فراوان

شهرداری جوان و کوشادرشهری بامشکلات فراوان

نویسنده :مهاجر
تاریخ:یکشنبه 12 خرداد 1392-08:39 ب.ظ


ضمن عرض سلام وخدا قوت وتشکر از اینکه وقت خودتان را در اختیارما قرار دادید.

لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
ضمن تشکر از حضور شما عزیزان جا دارد که نزدیک شدن ایام ارتحال امام خمینی (ره) را به شما و مردم شهید پرور مهاجران تسلیت عرض می کنم .بنده پیام رفتاری هستم متولد سال 1361و دارای فوق لیسانس عمران که در سال 85به استخدام شهرداری همدان در امده ام و مدیر پروژه های مختلف سازمان عمران بوده ام .بعد از آن معاونت فنی و شهرسازی منطقه 3را به مدت سه سال به عهده داشته ام.والان هم در خدمت شما و شهرداری مهاجران می  باشم .


چند ماه است که مشغول به کار شده اید و فعالیتهای که انجام داده اید را به اختصار عنوان کنید؟

از بهمن  سال 90 شروع به کار کرده ام ،هر چند که مهاجران در شهریور سال 90تبدیل به شهر شده بود ولی متاسفانه شهرداری کمی دیر تاسیس شد. با توجه به مشکلات فراوانی که برای ما به عنوان اولین شهردار وجود داشت: از قبیل نبود ساختمان مناسب برای شهرداری ,نبود تجهیزات و ماشین الات و موارد فراوان دیگر ولی با کمک خداوند متعال توانستیم کارهای خوبی را انجام دهیم که به صورت تیتر وار عرض می کنم: خریداری یک خودرو سمند و یک دستگاه خاور و همچنین ماشین آتش نشانی ،یک دستگاه می نی بوس ، تملک و فهرست بندی زمین های که متعلق به شهرداری بود،ساخت و تجهیز ساختمان شهرداری و ساختمان اتش نشانی، زیر سازی و اسفالت سه بلوار اصلی شهر و چهار خیابان 18و 20 متری،2600متر مربع زیر سازی و 4700تن اسفالت ریزی می باشد,جدول گذاری و پیاده رو سازی و همچنین در مورد مسائل فرهنگی هم هر چند خیلی کم بوده است ولی فعالیت های داشته ایم و البته باید بیشتر کار شود.

در موردپروژه رود خانه وسط شهر هم توضیح دهید؟
برای این کار ما دو برنامه و طرح داریم که هم می توانیم برای انکه بتوانیم خیابان را عریض بکنیم تااز روی رود خانه هم استفاده بکنیم و به همین خاطر از دالهای ترافیکی برای پوشش رودخانه  استفاده کرده ایم و هم اینکه می توانیم گل کاری وجدول گذاری بکنیم .

چرا از نیروهای بومی در شهرداری استفاده نکرده اید؟
بنده اتفاقا می خواهم بگویم که این کار را کرده ایم الان حدود 20نفر در شهرداری کار می کنند به جز پیمانکاران که با ما قرارداد دارند دوستان خدمات شهری ما رفتگران عزیز ,نامه رسان ,ابدارچی ,نگهبان گورستان,و نگهبان ساختمان شهرداری همگی بومی هستند ضمن اینکه همه ی نیرو های دهداری را هم حفظ کرده ایم و البته چند نفر هم حتما می باید از نیرو های با تجربه و اشنا به قانون استفاده می کردیم.

در مورد وضعیت می نی بوس ها و مکان ایستگاه انها هم کمی توضیح دهید؟

در مورد می نی بوس ها متولی ان اداره حمل و نقل و پایانه های می نی بوسی استان می باشد ولی ما به هر حال به این موضوع ورود کردیم که باعث شد که رانندگان تغییراتی در ماشین ها دادند ولی متاسفانه این اتفاق هم افتاد که عده ای شایعه کردند که شهرداری از می نی بوس ها پول گرفته است در حالی که اصلا اینگونه نبوده ودر خصوص مکان ایستگاه می نی بوس ها حتما باید مکان انها جابه جا شود و ما به فکر یک مکان مناسب برای می نی بوس ها هستیم.

در رابطه نبود ادارات ومشکلات ناشی ازآن چه برنامه دارید؟

ببینید یک سری مسائل حقوقی در داخل ادارات وجود دارد که کارها را زمان برکرده است، با این حال بحث اداره آب قطعی شده و ما ساختمان هم تحویلشان دادیم ومستقر خواهند شد.اداره گاز نیز زمین راتحویل گرفته وتا آخر ماه کارهای مقدماتی آن را انجام خواهند داد.مرکز بهداشت هم پیشرفت خوبی داشته والان درحال رنگ آمیزی داخلی است .کلانتری نیز قطعی شده و زمینی به مساحت 1000 متر در کناراداره گاز برای احداث ساختمان آن در نظر گرفته ایم که تا آماده شدن مکان جدید، ساختمانی در بلوار ریکان در اختیارشان قرارخواهیم داد.

آقای مهندس مشکل پل های مهاجران به کجا رسیده؟

پل مهاجران خارج از محدوده شهریست ومربوط به اداره راه وشهر سازی می باشد، با این حال ما سعی کرده ایم به دوستان کمک کنیم تا مشکل آنجا حل شود.اما فعلا منتظرحل مشکلات حقوقی وتملک زمین های آن قسمت هستیم ،البته با توجه به صحبت های که انجام شده در صورت حل مسائل حقوقی ما حاضریم هزینه تملک اراضی را به قیمت کارشناسی شده پرداخت کنیم ،در ضمن اداره راه هم قرار بود به ما آسفالت بدهند ولی ندادند.در زمینه پل قدیمی نیز ما به دوستان در سازمان میراث فرهنگی اطلاع دادیم ولی نمی دانم چرا اقدامی نکرده اند.البته آسفالت راه هم خراب است وچون هزینه بر است، نمی توانیم آسفالت کوچه های مهاجران را در آنجا مصرف کنیم.

ازوضعیت راه مهاجران به کبودرآهنگ اطلاعی دارید؟درباره راه کبودر آهنگ به مهاجران من فقط در جریان هستم که فعلا نیاز به یک سری مطالعات دارد که قرار شده اعتباری جهت آن تخصیص بدهند ولی از اینکه چه زمانی انجام شود خبری ندارم.

ما شاهد رکود ساخت وساز در شهر هستیم که بعضا دلیل آن را هزینه های شهرداری اعلام می کنند چرا این هزینه ها را کم نمی کنید؟در بحث رکود ساخت وساز شاید یک درصداز آن مربوط به مسائل مالی شهرداری باشد ولی عمده آن مربوط به گران شدن سیمان ،تیرآهن ومصالح ساختمانی است ومیزان پول دریافتی ما بابت عوارض شهرداری  بر اساس قانون است و ما نمی توانی از قانون تخطی کنیم هرچند بالاترین هزینه صدور پروانه ساختمانی 700یا 800هزار تومان بوده که ما گرفته ایم، اما مشکلی که هست مشکل تامین اجتماعی ،بیمه ساختمان و کارگران است که این هم مختص اینجا نیست .ما باید قبل از صدور پروانه ساختمان بیمه نامه ساختمان را مشاهده کنیم دقت کنید ممکن است هزینه پروانه 700هزار تومان باشدوبیمه نامه چهارمیلیون تومان که مردم آن راهم به حساب شهرداری می گذارند که ربطی به شهردار ی ندارد ومربوط به اداره بیمه است البته ما تا جایی که توانسته ایم در بحث پروانه ها با تخفیف وقسطی کردن به مردم کمک کردیم.در ضمن مشکل  تفکیک ساختمان و موارد این چنینی ربطی به ساخت و ساز ندارد وتبعا دارای هزینه های جانبی می باشد.

نظر شمادر مورد بافت فرسوده شهر چیست؟آیا برنامه ای در این خصوص دارید؟

دراین زمینه نیز ما منتظر تکمیل طرح تفصیلی وجامع شهری هستیم که متولی آن اداره راه وشهر سازی است که در این رابطه نیز با آنها مکاتبه کرده ایم و دوستان قول مساعد داده اندتا امسال طرح تفصیلی تهیه شود. در این صورت ما می توانیم برای نقاط فرسوده امتیازاتی را در زمینه تخفیف عوارض و همچنین معرفی آنها به بنیاد مسکن برای دریافت وام و ترغیب اهالی برای  مقاوم سازی در نظر بگیریم.البته این کار زمان بر است ویک شبه حل نمی شود.

اقداماتتان رادر زمینه جمع آوری ودفع زباله شهری چه بوده است؟ در بحث ساماندهی محل دفن زباله ها برنامه های زیادی داریم ولی با توجه به اولویت کارها ما می خواهیم اول محل سکونت مردم رادرست کنیم.تااینجاچهره شهررابه خودبگیرد،به این منظور اول سعی کردیم معابر اصلی وعریض راساماندهی کنیم وکوچه ها در اولویت بعدی ما قرار دارد،که بخاطر محدودیت بودجه نمی توان همه راباهم انجام دادولی تاجایی که ممکن بود سعی کردیم از ابتدا کل شهر را باهم ببینیم وامیدواریم درعرض چند سال آینده مهاجران راآباد کنیم.

مسئله کمر بندی مهاجران به کجا رسیده؟

تا زمانی که طرح جامع و تفصیلی شهر تهیه نشودما نمیتوانیم در باره ی این قضیه صحبتی بکنیم،ممکن است طرح دچار تغییراتی شودوما الان درشهرداری فعلا باتوجه به طرح هادی روستایی عمل می کنیم.

دررابطه باانتخابات شوراهاوچگونگی تعاملتان با آنها توضیح دهید؟ با توجه به مشکلات زیاد مهاجران وحساسیت انتخابات شوراها که کمترازانتخابات ریاست جمهوری نیست ،انشاء الله مردم آگاهانه تصمیم می گیرند. خوشبختانه امسال افراد تحصیل کرده شرکت کرده اند،مردم سعی کنند به سن افراد توجه نکنندومعیارتخصص وتعهد و تدین افراد رانیز مورد توجه قرار دهند.خوب است عزیزان کاندیدا سعی کنندبا وظایف ومسئوولیت هاوحیطه کاری خودآشنا شوند.

امیدواریم انتخاب مردم به نحوی باشد که اعضای شورا یکدست وهماهنگ باشند، زیراقوی ترین شهردارهم اگر با یک شورای چند دسته روبرو باشد کار زیادی نمی تواند انجام دهد. من فکر می کنم شورایی هماهنگی دراین دوره روی کار خواهندآمد.

حرف آخر؟صحبت زیاد است ولی باتوجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم من به عنوان شهردار مهاجران انتظار دارم مردم خارج از تعصبات قومی وحاشیه ها تصمیم گیری کنندواشخاص صالح را انتخاب کنند.

ضمن تشکر ازشما وبقیه همکارانتان در شهرداری مهاجران،برای شماآرزوی موفقیت میکنیم.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Where is the Achilles heel?
شنبه 14 مرداد 1396 06:43 ق.ظ
Saved as a favorite, I like your website!
http://blackuniverse6581.soup.io
جمعه 13 مرداد 1396 07:19 ب.ظ
Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason seemed to be on the internet the simplest
thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while
people think about worries that they plainly do not
know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people can take
a signal. Will likely be back to get more. Thanks
Arlen
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:03 ب.ظ
Hi, its good piece of writing concerning media print, we all be aware of media is a impressive
source of data.
std clinic near me
دوشنبه 5 تیر 1396 04:04 ب.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب اصل
آیا واقعا حل و فصل خوب با من
پس از برخی از زمان. جایی در سراسر جملات شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای کوتاه در حالی که.
من این مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما ممکن است را خوب به پر کسانی که معافیت.
اگر شما در واقع که می توانید انجام من
خواهد بدون شک تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
Jewel
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:14 ب.ظ
Everyone loves what you guys are up too. This type of clever work and
exposure! Keep up the great works guys I've included you guys to blogroll.
Mark
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:24 ق.ظ
Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look
of your web site is great, as well as the content!
مهدی شکری
پنجشنبه 31 مرداد 1392 12:17 ق.ظ
فقط می توانم بگویم متاسفم برای مهاجران
xXx
پنجشنبه 30 خرداد 1392 09:16 ق.ظ
باسلام باتوجه به اینکه من اهل مهاجران نیستم وساکن شهرقم هستم وسالهای کودکی خودم رو درمهاجران گذرانده ام ولی شهر مهاجران نسبت به سالهای پیش پیشرفت چشم گیری داشته و من شخصااز شهردار عزیز ومسولین وکارگران شهرداری نهایت تشکر را دارم!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید